Události / Aktuality / Nástup žáků do ZŠ - 9. třída, 1. stupeň4.5.2020 - 30.6.2020

Vážení zákonní zástupci,

v souladu s harmonogramem uvolňování vládních opatření v oblasti školství bude od pondělí 25. května 2020 umožněna osobní přítomnost žáků prvních stupňů základních škol na organizovaných a zájmových aktivitách formou školních skupin a od 11.5. žáků 9. tříd na přípravu k přij. zkouškám formou konzultací. Účast žáků však nebude povinná! (Rodiče, kteří do školy dítě nepošlou, mohou i nadále čerpat ošetřovné).  V rámci ochrany rizikových skupin pedagogických i nepedagogických pracovníků, ale stejně tak žáků a jejich rodinných příslušníků, bude i nadále pokračovat distanční výuka.

·  Doporučený počet žáků ve školní skupině bude 15 a bude možné jej dle místních podmínek navýšit, musí však být splněna podmínka jedno dítě v lavici.

·  Složení skupin bude neměnné a dítě tedy nebude moci skupiny měnit. Vzájemný kontakt skupin bude omezený.

·  Školní družiny, školní kluby ani zájmové kroužky nad rámec jedné skupiny povoleny nebudou.

·  Tělesná výuka bude zakázána.

Co se týče jídelen, jejich otevření bude podmíněno aktuální epidemiologickou situací a místními podmínkami, zejména pak možností oddělení jednotlivých skupin (v případě nemožnosti splnění předepsaných hygienických standardů bude podávána studená strava).

·  V průběhu vyučování bude sice doporučeno nošení roušky, nicméně vyučující bude moci o jejím nošení rozhodnout dle potřeby. Při skupinové práci a aktivit ve vzájemné blízkosti, ale stejně tak mimo třídu a ve společných prostorách škol, budou roušky povinné (zákonní zástupci zajistí dětem 2 roušky na den + igelitový sáček).

Další podrobné podmínky provozu školy jsou uvedeny v metod.pokynu ,,Ochrana zdraví a provoz ZŠ v období do konce škol.roku 2019/20.

Aby se naše škola mohla na tuto situaci co nejdříve připravit, žádáme Vás o vyplnění krátkého dotazníku, kterým  chceme předběžně zjistit Váš zájem o tuto formu vzdělávacích aktivit. Vyplněný dotazník zašlete elektronicky DS nebo e-mailem na adresu školy nebo třídní učitelky (do 7.5……9.třída, do 18.5. žáci I.st.).

Na základě výsledků dotazníkové akce, připraví naše škola organizaci školních skupin, zapojení pedagogických pracovníků do této činnosti, určí učebny a další podrobnosti, které zveřejníme na našich web.str.

Upozorňujeme, že přijetí dítěte do školní skupiny bude podmíněno podepsáním čestného prohlášení zákonným zástupcem dítěte o nerizikovosti žáka a dalších osob, které s ním sdílejí společnou domácnost. V příloze najdete toto čestné prohlášení. Podepsané česné prohlášení budete odevzdávat v den nástupu do školy.

Mgr. J. Landová, řed.školy

Odkazy: